Njoftimi i ri/ Nuk ka më shërbim për makinat me xhama të zinj të të fortëve, DPSHTRR: Penalizim dhe për ustallarët

Njoftimi i ri/ Nuk ka më shërbim për makinat me xhama të zinj të të fortëve, DPSHTRR: Penalizim dhe për ustallarët

Foto ilustruese

Nga data 7 Janar të gjitha makinat që kanë xhama të zinj nuk do të kenë më mundësi të marrin shërbime. Lajmi bëhet i ditur nga Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor, përmes një postimi në Facebook.

DPSHTRR njofton se bashkë me goditjen e të fortëve, do të penalizohen edhe pikat e serviseve dhe ata që i rregullojnë këto mjete.

“Nga 7.01.2019 i ndalojmë çdo shërbim automjeteve që kanë errësuar xhamin e përparmë dhe xhamat e parë anësorë! Pa dallim: Shefa, VIP-a, të Fortë! Në bashkëpunim me Task Forcën e Transportit Rrugor dhe Policinë Rrugore po skedojmë dhe do penalizohen edhe “ustallarët” dhe serviset!”-njofton DPSHTRR.

Postimi i plotë i DPSHTRR

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tahiri Bakiut: 06/01/2019 14:58

  Po vetem xhamat e pasem a lejohen se per xhamat e pare thote njoftimi qe ndalohen

  Përgjigju
 • Ardi: 05/01/2019 22:00

  Po ata që i blejn si Auto prodhim me xhama të zinj? Apo atyre do jua thyeni dhe ti mbajn me plasmas.. Hahhahaa o shtet i pjerdhur që lat nam, sqarojini mirë njerëzit o dudumër kush makina penalizohen dhe kush jo.

  Përgjigju
  • ne tiron: 06/01/2019 11:18

   Dudum me dukesh ti qe nuk ke mendje me kuptu

 • Saikeq tahiri: 05/01/2019 20:55

  Vetem edvinit ti lejohen xhamat e zinj qe mos e shikoje populli kur pi kokaine te tjereve ne asnje menyre.rrofte partia rrofte edvini!

  Përgjigju
 • Xhevir: 05/01/2019 19:46

  Kjo tregon se shtetin nuk godet dot vipat apo te forty dhe godet puntoret dhe te varfrit si gjithmon

  Përgjigju
 • Fredi: 05/01/2019 19:24

  Ti dërrmojnë!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Rritet shitja e birrës gjermane më 2022, gati 160 milionë litra më shumë por ende nën nivelet e para pandemisë

Rritet shitja e birrës gjermane më 2022, gati 160 milionë litra më shumë por ende nën nivelet e para pandemisë