Nuk deklaroi paratë, sekestrohen mbi 20 mijë euro në Kakavijë, në hetim 58-vjeçarja

Paratë e sekuestruara

GJIROKASTËR- 20.080 euro i janë sekuestruar një 58-vjeçarje në pikën Kufitare të Kakavijës pasi nuk i kishte deklaruar paratë. Ndërsa 58-vjeçarja po hetohet në gjendje të lirë pasi iu kap shuma e parave. Burime zyrtare për Report Tv bëjnë me dije se 58-vjeçarja është identifikuar me inicialet L. F.

Në dalje të territorit shqiptar, policia ka konstatuar mjetin tip 'Jeep' në pronësi të 58-vjeçares ku ka ushtruar dhe një kontroll të detajuar. Në çantën e saj është gjetur shuma e parave të cilat janë sekuestruar nga policia në cilësinë e provës materiale.

58-vjeçarja është proceduar penalisht për veprat penale "Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi" dhe "Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale".

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Edison Ypi: Tefta ecte si kalë