Nuk është koha ideale për dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot

Nuk është koha ideale për dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Të enjten kjo është një ditë e bukur për të marrë vendime dashurie. Nëse keni një kohë që jeni vetëm, mund të jetë një moment i mirë për të arritur gjëra të mëdha. Në punë është një kohë shumë e mirë për t'u treguar të gjithëve se nga çfarë jeni krijuar.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të enjten kjo është dita e duhur për të rregulluar gjithçka që nuk funksionon në dashuri. Në punë, është mirë të mos mbyteni nga shumë angazhime sepse do lodheni shumë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Të enjten nuk është koha ideale për dashuri, ka shumë gjëra që nuk shkojnë mirë. Do të shihni që gjithçka funksionon, por duhet të flisni për të dhe të kuptoni se si ta zgjidhni atë. Në punë ka shumë nervozizëm, duhet të lironi pak kontrollin.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Të enjten nuk duhet të shikoni gjithmonë nga e kaluara, por të jetoni të tashmen, veçanërisht në dashuri. Në punë është më mirë t’i merrni gjërat me sa më qetësi. Nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi, do të shihni që gjërat nuk rregullohen vetë. Përgjigjuni me qetësi dhe numëroni deri në dhjetë përpara se të hapni gojën.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të enjten ka disa ndryshime në ajër dhe në dashuri, më në fund rikthehet një harmoni e bukur me partnerin. Në punë do arrini të shkëlqeni si asnjëherë më parë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Të enjten për momentin nuk keni shumë dëshirë për dashuri, por preferoni të jeni vetëm dhe kjo është në rregull. Në punë çdo gjë shkon përpara edhe nëse pa shumë stimulim. Do të shihni që gjithçka do të jetë shumë mirë, por mos u zemëroni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Të enjten nëse keni një zemër të lirë do të keni mundësi të takoni dikë të veçantë dhe të filloni një lidhje. Në fund të fundit, ju keni qenë vetëm për një kohë të gjatë, kështu që është më mirë të ktheheni në rrugën e duhur në kërkim të dashurive të reja. Në punë është më mirë të ekspozoni veten dhe le të shohin të gjithë se kush jeni.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Kjo e enjte hapuni më shumë ndaj dashurisë sepse yjet janë në anën tuaj. Në punë kushtojini vëmendje provokimeve por duhet të rrini në qetësi dhe të keni kujdes të shtuar.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Të enjten në dashuri do të mund të përjetoni emocione të forta dhe në punë, edhe nëse angazhimet ju duken të shumta, do të arrini t'i përfundoni ato. Në fakt, ju keni shumë për të bërë dhe forca juaj pothuajse duket se ju braktis, por në fund do të jeni në gjendje t'i jepni vetes përparësi dhe të kuptoni se në cilën rrugë po shkoni.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Të enjten qielli të mbron, ndaj lëre veten të shkosh në kënaqësitë e dashurisë. Në punë jeni gati për të bërë një hap përpara. Do të shihni që së shpejti gjithçka do të jetë mirë. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të enjten është më mirë të mos mendoni shumë për të kaluarën, dashuria duhet të përjetohet këtu dhe tani. Në punë, ecni përpara me besim dhe të tjerët do të kuptojnë vlerën tuaj.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Të enjten, do të ishte më mirë të mos prishni një histori dashurie vetëm për një fjalë të tepërt. Edhe në punë, kushtojini vëmendje fjalëve tuaja. Besimi juaj nëse jeni besimtar ose në çdo rast besimi në diçka ose në veten tuaj do t'ju shpëtojë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Plas debati në Big Brother! Kriset shoqëria mes Romeos e Rikes: Ti je pa karakter

Plas debati në Big Brother! Kriset shoqëria mes Romeos e Rikes: Ti je pa karakter