Nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar, braktis makinën me 9 emigrantë, shpallet në kërkim 36-vjeçari në Gjirokastër

Nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar, braktis makinën me 9 emigrantë, shpallet në kërkim 36-vjeçari në Gjirokastër

Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Policia e Gjirokastër "goditi" një tjetër rast të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit.

Shërbimet e Policisë Rrugore i kanë bërë shenjë ndalimi R. B., i cili po drejtonte automjetin tip "Mercedez Benz", në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur "Ura e Lumit", por ai nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë Rrugore për të ndaluar mjetin, të cilin e ka braktisur në vendin e quajtur "Virua".

Nga veprimet hetimore rezultoi se shtetasi R. B. po transportonte 9 emigrantë të paligjshëm nga vendet MENA, kundrejt fitimit.

Nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Gjirokastër u shpall në kërkim drejtuesi i mjetit, shtetasi R. B., 36 vjeç, banues në Dibër.

Materialet në ngarkim të shtetasit të mësipërm i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprat penale "Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë" dhe "Dhënia ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit".

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

OKB: Nëse nuk ka armëpushim, përhapja e urisë në Rripin e Gazës pothuaj e sigurt

OKB: Nëse nuk ka armëpushim, përhapja e urisë në Rripin e Gazës pothuaj e sigurt