'Nuk jam kosovar por shqiptar i Kosovës', djaloshi shpërthen në lot duke treguar se çfarë i ndodhi në shkollë (VIDEO)

'Nuk jam kosovar por shqiptar i Kosovës', djaloshi shpërthen në lot duke treguar se çfarë i ndodhi në shkollë (VIDEO)

Djaloshi nga Kosova

Pjesa e ndarjes së trevave shqiptare ka ndikuar edhe tek më të vegjlit, e sidomos atyre të Kosovës, të cilët nuk e kanë të qartë nëse quhen shqiptarë apo kosovarë.

Së fundmi po qarkullon një video në të cilën shfaqet një vogëlush i cili po bashkëbisedon me mamanë e tij.

Ai po i tregonte se mësuesja nuk duhet ta dërgojë tek shkolla e kosovarëve pasi ai nuk është kosovar.

"Unë nuk jam kosovar por shqiptar i Kosovës", ka thënë djali duke qarë.

Kjo video është bërë virale në shumë media dhe shumë personazhe të famshëm e kanë shpërndarë në profilet e tyre.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ToniCH: 31/01/2020 17:43

  Kosovar e se lun topi. Ata ne te tyren e ne ne tonen!!! Edhe zvicerianet flasin gjermanisht e kane shume zakone te gjermaneve po s‘jan gjermane. Keshtu edhe kosovaret. Flasin shqip e kane zakone si tonat po jane KOSOVARE e jo Shqiptare!!!

  Përgjigju
 • fabio: 31/01/2020 12:49

  o Niko kur te flasesh edhe ti shqip si ky djale dhe shqiptaret e tjere dhe po te kesh prejardhje nga gjaku i kulluar Pellazgo-Ilir Shqipetar do te mund te kanidosh per tu bere Shqipar pasi shqiptar lind dhe nuk behesh as me fe dhe as me kryqsic u be kombi heterogjen grek, por me gjak dhe prejardhje.

  Përgjigju
 • kasablanca: 31/01/2020 12:45

  o yll bote, o king, o engjell. Lum ata prinder qe te kane rritur me bekim dhe dashurine per atdheun.

  Përgjigju
 • Greku: 31/01/2020 08:05

  Niko per ty ky sms jemi Shqipetare aty ku flitet shqip por ty spo te vjen mire se dukesh dhe nga emri grek qe ke kshu qe kalo anej nga greku dhe rri aty me mire per ty

  Përgjigju
 • Albania: 30/01/2020 21:24

  Zoti e bekofte kete femije ! Keta jane shqiptaret qe do ta bejne kombin ! Kush eshte ne Kosove, apo ne Shqiperi dhe kudo, ata mund te thone qe jane kosovare, por absolutisht jo ne kuptimin e kobesise. Eshte njelloj si nje nga Tepelena te thote jam lab, apo mirditor, e ku di une. Por kosovaret jane vetem shqiptare !

  Përgjigju
 • Erik: 30/01/2020 16:59

  Mire e ke o zemer e vogel, por ç'ti thuash Berat Buzhales, Nexhmedin Spahiut dhe keshilltarit te Haradinajt Halil Matoshi qe duan te ngrene kombin kosovar nga hici? Dhe ketej me shesin perralla me patriotizem duke perdorur kryeministrin e Kosoves.

  Përgjigju
  • Erik: 31/01/2020 09:10

   I dashur Niko, gjuhen dhe shtetesine mbase e kam te perbashket me ty, por per kombesine nuk ka dyshime qe e kam te njejte me shqiptaret e Kosoves.

  • Niko: 31/01/2020 00:20

   …….Vetem GJUHA na bashkon , jemi komshi ,pak a shume nje ngjashmeri fiziku , kaq . Edhe polaket mun te quhen anglez me qe flasi anglisht.

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Brazil, polici qëllon me armë futbollistin në fushë! Reagon klubi: Akt kriminal nga ai që duhet ta mbrojë

VIDEO/ Brazil, polici qëllon me armë futbollistin në fushë! Reagon klubi: Akt kriminal nga ai që duhet ta mbrojë