Nuk justifikoi ndërtimin e një vile në plazh, KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Durrësit Ilir Turja

Nuk justifikoi ndërtimin e një vile në plazh, KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Durrësit Ilir Turja

Ilir Turja

DURRËS- Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra Prokurorin e Durrësit, Ilir Turja. Gjatë seancës dëgjimor që është zhvilluar më 3 nëntor me KPK është dalë në përfundimin e prokurori Turja nuk justifikonte dot ndërtimin e një vile në emrin e babait të tij në vendin e quajtur “Plazhi i Durrësit”.

Trupa e KPK kryesohej nga Brunilda Bekteshi, me relatore Pamela Qirkon dhe anëtar Roland Ilian. Në kriterin profesional nuk janë konstatuar probleme. Prokuroi kundërshtoi analizën financiare që ishte bërë në senacën që u mbajt më 3 nëntor në KPK.

Prej vitit 1995 Ilir Turja është futur në sistemin e drejtësisë, ndërsa prej dy dekadash ai shërbente si prokuror në Durrës.

SI.E./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Paul: 07/11/2022 20:04

    shume mire qe e pushuat nga puna,,,por dhe merrjani vilen...dhe bejeni kamp veror per jetimet....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

'Shqiptarët janë spiuna pa lekë, e na kanë paditur', Ermal Fejzullahu dhe moderatori zbulojnë si përfunduan në burg në Zvicër

'Shqiptarët janë spiuna pa lekë, e na kanë paditur', Ermal Fejzullahu dhe moderatori zbulojnë si përfunduan në burg në Zvicër