Nuk mbajtën pastër mjedisin, gjoba subjekteve tregtare në Durrës

Policia bashkia e Durrësit ka nisur vendosjen e gjobave dhe marrjes së masave ndëshkuese për subjektet tregtare dhe personat që ndotin mjedisin. Njësitë tregtare kanë një kohë të caktuar për të hedhur mbeturinat e tyre që është pas orarit të mbylljes së punës. Kjo bëhet që të mbahen pastër ambientet dhe vendet e grumbullimit të plehrave për të shmangur sa më shumë përhapjen e koronavirusit.

Disa prej subjekteve tregtare janë kapur në flagrancë dhe gjobitur nga policia bashkiake pasi kanë hedhur mbeturina jashtë orarit të përcaktuar dhe jashtë kontejnerëve përkatës.

Bashkia e Durrësit i bën thirrje të gjithë qytetarëve dhe subjekteve që të mbajnë sa më pastër mjedisin dhe të denoncojnë çdo rast abuzimi.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mori medaljen e artë në Lojërat Olimpike, Distria Krasniqi jehonë në mediat ndërkombëtare