Rindërtimi i la pa lekë! Pa distancim, qytetarët dynden në bashkinë Durrës, ja si mund të bëni ankimimin

Shtatë muaj pas tërmetit të 26 nëntorit, banorët e Durrësit ende nuk kanë marrë zgjidhje për banesat e tyre të dëmtuara. Disa janë skualifikuar, duke mos përfituar asgjë nga plani i rindërtimit, e shumë të tjerë ankohen për bonusin e qirasë. Kjo ka bërë që sot të ketë dyndje në dyert e bashkisë së Durrësit, ngjeshur në radhë, një pjesë pa maska dhe distancim sociale duke rrezikuar të preken edhe nga covid-19.

Pjesa më e madhe e tyre janë skualifikuar, ndaj detyrohen të bëjnë riaplikimin në bashki. Të tjerë qytetarë ishin në radhë pasi nuk kanë marrë bonusin e qirasë. Bashkia e Durrësit ka bërë një njoftim për të gjithë ata që kanë aplikuar dhe nuk kanë përfituar nga granti për rikonstruksionin e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti. Bashkia thotë se të gjithë ata që janë të pakualifikuar të ankimojnë nesër nga ora 08:00 e mëngjesit deri më 16:00.

"Të gjithë personat që e kanë emrin në listën e personave të pakualifikuar nga granti për rikonstruksion mund të bëjnë ankimim pranë Bashkisë së Durrësit nga ora 08.00 deri në orën 18.00. Këta persona mund të kryejnë ankimimin e tyre edhe pranë njësive administrative respektive nga ora 08.00 deri në orën 16.00"-shkruan bashkia e Durrësit.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento

Komente

  • Dursaku: 30/06/2020 01:14

    DURRESIT I DUHET JE KRYEBASHJAK I ZGJEDHUR NGA POPULLI PER TE ZGJIDHUR PROBLEMET E POPULLIT DO TE ISHTE GABIM FATAL PER DURSAKET ZGJEDHJEN E NJE PARTJAKU DHE SIDOMOS PSIT PER KRYEBASHKJAK DENDUNI O POPULL PRANE BASHKISE SI ZOR DO TA GJENI DREJTESINE CDO GJE E KA NE DORE SHEFI I MADH. SHIKONI SI I MERR PARET ERION VELIJA PA TJETER RREMBEN PARATE EDHE TE DURRSAKEVE PO TE ISHTE KRYEBASHKJAKU PA PARTI DO TA NGRENTE TE GJITHE POPULLIN NE KERKIM TE TE DREJTAVE VUANI EFEKTIN E RILINDJES

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Shqiptarët në koalicion kundër Ramës, numrat e nxjerrin humbës’, Kryemadhi: Në zgjedhje pa koalicione, Rama do të luajë si në 2017