Nuk respektuan korsinë e lëvizjes, ‘Droni edukues’ kap në shkelje shoferët në Tiranë (VIDEO)

‘Droni edukues’ kësaj radhe ka kapur në shkelje shoferë të cilët nuk kanë respektuar rregullin duke mos respektuar drejtimin apo korsinë e lëvizjes.

Drejtuesit e mjeteve që shfaqen në këtë video kryejnë manovër të gabuar, duke mos respektuar drejtimin apo korsinë e lëvizjes, shkelje e cila ndëshkohet me gjobë deri në 3000 lekë.

Në video tregohet pozicionimi i gabuar dhe cili është i duhuri për të gjithë shoferët pas manovrës së parakalimit.

G.MO/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se aksioni për konfiskim është zgjidhja e duhur për ndërtimet pa leje?×

Lajmi i fundit

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme