Nuk u zgjodh deputet, ja si e kalon
kohën e lirë Arben Ristani/FOTO

Nuk u zgjodh deputet, ja si e kalon<br />kohën e lirë Arben Ristani/FOTO
I renditur i katërti në listën shumëemërore të kandidatëve për deputetë në Qarkun e Vlorës, Arben Ristani nuk arriti të zgjidhej deputet. 

Një vend përpara tij renditej kreu i PBDNJ, Vangjel Dule i cili pavarësisht nga kontestimet e forta brenda demokratëve, i favorizuar nga lista e Bashës, arriti të futej në Kuvend. 

Por jashtë Parlamentit mbeti Sekretari i Përgjithshëm i PD, de jure numri dy i partisë, Arben Ristani. 

Kur kanë kaluar më shumë se një muaj nga zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, zbulohet sesi po e kalon kohën e lirë Ristani. Ai ka zgjedhur të bëjë rafting në kanionet në Juglindje të vendit. I njohur për pasionin e tij ndaj motorëve, duket se deputeti ka zbuluar një tjetër pasion, sportin ekstrem të rafting.
arben ristani
arben ristani
(Arben Ristani duke bërë rafting në Juglindje)

Kujtojmë që pas shtatorit, kur të zgjidhen strukturat e reja të PD, Ristani do ketë edhe më shumë kohë të lirë, pasi me siguri nuk do jetë pjesë e projektit të Bashës dhe për këtë i duhet të zbulojë pasione të tjera të jetës për të mbushur boshllëkun.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan