Vijon numërimi i votave në Kosovë, në Prishtinë prinë kandidati i LDK! LVV përmbys rezultatin në Gjilan

Vijon numërimi i votave në Kosovë, në Prishtinë prinë kandidati i LDK! LVV përmbys rezultatin në Gjilan

Teksa numërimi i votave vijon në Kosovë, rezulton se deri më në Komunën e Prishtinës, kryeson kandidati i LDK, Përparim Rama. Ai ka marrë 51.27% të votave, kurse Arben Vitia ka 48.73%. Diferenca në vota është mbi 1 mijë vota për shumë për kandidatin e LDK-së. Në Komunën e Prizrenit kur janë numëruar mbi 37% e votave, kryeson kandidati i PDK Shaqir Totaj me 57.52%. Kurse kandidati i LVV, Mytaher Haskuka ka marrë 42.48%. Në Komunën e Gjilanit kur janë numëruar mbi 55% e votave, kryeson kandidati i LVV, Alban Hyseni me 50.35% të votave. Ndërsa kandidati i LDK-së, Lutfi Haziri ka 49.65% me një diferencë në vota më pak se 200 vota. Në Komunë e Gjakovës kur janë numëruar gati 33% e votave, kryeson kandidati i AAK, Ardian Gjini me 66.78% kurse kandidatja e LVV, Mimoza Kusari Lila ka 33.22%. LVV shpreson të përmbysë rezultatin në Prishtinë, Prizren dhe Gjilan ku duket se ka një garë shumë të ngushtë kurse në Gjakovë rezultati duket i thellë.


Lajmi kryesor:

Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Kosovë/ Përfundon numërimi në shumicën e komunave, Albin Kurti humb thellë, merr vetëm katër komuna! LDK fiton në Prishtinë


  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

DEL VIDEO/ Momenti kur kapen shpërndarësit e drogës në Tiranë, njëri i fshehur në klub nate

DEL VIDEO/ Momenti kur kapen shpërndarësit e drogës në Tiranë, njëri i fshehur në klub nate