Nuredin Dumani zbërtheu 8 grupe kriminale, si e mohonte SPAK që ai kishte marrë statusin e të penduarit të drejtësisë

Nuredin Dumani zbërtheu 8 grupe kriminale, si e mohonte SPAK që ai kishte marrë statusin e të penduarit të drejtësisë

Dy të penduar të drejtësisë, Nuredin Dumani dhe Henrik Hoxha nga qelia kanë shkatërruar 8 grupe kriminale. Dumani, i dyshuar si vrasës me pagesë ka zbërthyer disa prej ngjarjeve kriminale në vend dhe ka marrë statusin e të penduarit të drejtësisë. Mirëpo një gjë e tillë u raportua disa ditë më parë në media, mirëpo një gjë e tillë u mohua nga SPAK me anë të një deklarate zyrtare.

"Duke marrë shkas nga publikimi në media të ndryshme të lajmit se shtetasi Nuredin Dumani ka marrë statusin e bashkëpunëtorit të drejtësisë, informojmë opinionin publik se ky lajm nuk është i vërtetë", thuhej në deklaratën e SPAK.

1652967911_657d55fee72c4a6f9ad6511190a3e0e2.jpg 


Lajmi kryesor:

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ Dy të penduar të drejtësisë, Nuredin Dumani dhe Henrik Hoxhaj zbërthejnë vrasjet nga 8 grupe kriminale në një dekadë! 32 urdhër-arreste, 18 të arrestuar, 14 në kërkim


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik