Në kuzhinën e Aida Markut me gatime tradicionale elbasanase

Kuzhina e “Rreze Dielli” këtë herë ka udhëtuar drejt qytetit të Elbasanit për të mësuar disa receta tradicionale për Ditën e Verës. Në shtëpinë e shefes së kuzhinës Aida Marku kemi gatuar receta tipike të cilat mund ti marrim me vete në piknikun e organizuar enkas për këtë ditë. Byreku me gjizë dhe presh apo mishi i qingjit me qepujka e karrota ishin 2 prej recetave që Zonja Aida gatoi për ditën e Verës. Veç tyre ajo sugjeroi edhe vezët e ziera, misrat e zier, bukën e misrit të shoqëruar me gjizë e kopër apo edhe të tjera produkte e gatime karakteristike që nuk duhet të mungojnë në shportën tuaj të 14 marsit.

Moderatori Alban Musa duke gatuar me shefen e kuzhinës Aida Marku

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Vidhet gjatë natës kasaforta e një servis makinash në Përrenjas

Vidhet gjatë natës kasaforta e një servis makinash në Përrenjas