Në kërkim nga Italia për trafik droge/ Arrestohet në Durrës 34- vjeçari shqiptar që tentoi të përdhunojë një të moshuar

Në kërkim nga Italia për trafik droge/ Arrestohet në Durrës 34- vjeçari shqiptar që tentoi të përdhunojë një të moshuar

Interpol

DURRËS- Një 34- vjeçar shqiptar, Fation Xhezairi i dënuar në Itali me 5 vite e 9 muaj burg dhe 6 ditë është arrestuar ditën e sotme në qytetin bregdetar. Xhezairi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane dhe sot ka rënë në prangat e Policisë e cila ka bashkëpunuar dhe me Sektorin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve dhe Interpol. 

Ndërkohë Fation Xhezairi njihet dhe me një ngjarje tjetër në Falconara Marittima, ku në vitin 2011 në gjendje të dehur ka tentuar të sulmojë seksualisht një të moshuar 75-vjeçare. Për këtë rast ai u dënua me 6 muaj burg në vitin 2011 po nga Gjykata e Ankonas. 

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Humbi vendin e parë, Bayern Munich shkarkon trajnerin Nagelsmann! Bavarezët gjejnë zëvendësuesin

Humbi vendin e parë, Bayern Munich shkarkon trajnerin Nagelsmann! Bavarezët gjejnë zëvendësuesin