Nxënësit rikthehen në banka, Rama: Suksese e mbarësi çdo nxënësi në këtë rrugëtim të bukur dijeje për të ardhmen

 

Kryeministri Edi Rama i ka uruar një vit të mbarë shkollorë të gjithë nxënësve që sot u rikthyen në bankat e shkollës. Me një postim në Facebook të një video nga një nga shkollat e rindërtuara pas tërmetit, Rama i uron mbarësi nxënësve.

"Mirëmëngjes dhe me zilen e parë që bie për disa nga shkollat e reja të rindërtuara pas tërmetit, uroj përzemërsisht çdo nxënës që nis sot vitin e ri shkollor, shumë suksese e mbarësi në këtë rrugëtim të bukur dijeje për të ardhmen", shkruan Rama.

 


Lajmi kryesor:

Nën masat anti-COVID, nis sot viti i ri shkollor! Mësuesit detyrim vaksinën, në të kundërtën tampon çdo javë! Prindërit kundër mësimit me turne! Urojnë politikanët


J.SH./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit