‘O serb, o ndyrësira’, policia nxjerr me forcë nga shtëpia banoren te ‘5 Majit’, e merr zvarrë

TIRANË- Forca të shumta të policisë i kanë shkuar në ndihmë IMT-së, të cilët kanë ndërhyrë për të shembur banesat në njësinë nr..4 në zonën e ‘5 Maji’ në kryeqytet. Policia ka ndërhyrë me forcë për të nxjerrë nga shtëpia, me forcë banorët të cilët janë munduar që të bëjnë rezistencë. Por, rezistenca e tyre ka zgjatur vetëm pak minuta pasi janë mbërthyer nga policia dhe janë tërhequr zvarrë.

‘O serb, o ndyrësira, mos i gëzofshi djersën tonë! Është prona ime kjo, e kam më tapi me hipotekë. O faqezinj, o kriminelë! E kam bërë me djersë, 20 vite në pushtet.’- tha një banore, e cila dëgjohet duke ulëritur.

M.Q./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Rama: 10/02/2022 00:32

  PO TE KISHIM SERBE NE TERITORET NGA VIJME KETA SHPELLARET TANE ,,JAM 100 % I SIGURTE SE SERBET NUK DO VININ NE TIRANE E KUDO SI ZAPTUES TE TOKAVE,,,SEPSE ATA SERBET KANE KULTURE DHE RESPEKTOJNE LIGJET,,,,DHE I LUTEM EDI RAMES TE GJOBISE ATA QE KANE NDERTUAR PA LEJE,,,SEPSE SHTETI PO HARXHON PARATE TONA PER TE PRISHUR SHTEPITE APO KA COLLET E KETYRE MUTRAVE.....

  Përgjigju
  • Xxxxxx: 10/02/2022 10:38

   Bravo ! Policia po tregohet shum e kulturuar me keta horra qe zen toka kuturu dhe bejn vila ...prrangat zagareve ..dhe duhet dhun me shkop gome .

 • igli: 09/02/2022 21:24

  Sa njerez te pafytyre,,,,si talebanet jeni mor mutra ,,qe keni rrethuar qytetet me poshtersi,,,kurvni e,,hajduteri....ju shitofte zana mor shpellare...zoti ju mallkofte ne 7 breza...

  Përgjigju
 • ZANA: 09/02/2022 12:43

  SHPELLARE OSE TOKE E XANUN,,, SHKONI NGA KENI ARDHUR ,,,KENI 30 VJET QE QELBNI DHE PSHURROSNI TIRANEN,,,JU MALLKOFTE ZOTI ISHALLAH,,JU NGECTE BUKA NE FYT...PTU,PTU,PTU,RRACE E KEQE....////

  Përgjigju
 • Kaci: 09/02/2022 12:14

  Rrofte drejtesia shqiptare.Kush pengon zhvillimi urban te shtetit,te shkoje nga ka ardhe.Madje ,meqenese jane troje te grabitura ,te kompensohen duke dorzuar tokat e trasheguar nga gjyshi dhe 7205-a.Keto te perdorem per kompensimit e pronareve te grabitur nga "tokexanunit"

  Përgjigju
 • Gjergj: 09/02/2022 10:45

  Serb? Nuk e di se çfarè nènkuptimi dhe intonimi ka fjala SERB nè kètè rast por nèse bèhet fjalè pèr njè uzurpues qè zapton tokèn e shqiptarève, e djeg dhe e pèrdor pèr interesa personale qè nuk pèrputhen aspak me ato tè shoqèrisè shqiptare,,,,nèse èshtè kjo ajo qè nènkuptojnè "pronarèt e vilave", atèherè dihet se kujt i shkon mè mirè pèr shtat kjo nofkè. Kèto hordhi fshatarèsh tè babèzitur qè nuk kanè bèrè gjè tjetèr veçse tè çjerrin dhe zaptojnè prona publike, tè prishin rendin dhe tè dhjesin mbi gjithçka ligjore,,,nuk meritojnè keqardhje. Kthejini nè fshatrat e tyre tè origjinès dhe bèjini njè shèrbim tè mirè shoqèrisè shqiptare. Boll mè me rrumpallè. Ato "vila" janè simbole tè shpellarizmit.

  Përgjigju
 • Trimi: 09/02/2022 09:57

  Ketyre tja japi shtepine e re ne Diber e simbas vende nga vijne. Ku e gjete token para 30 vitesh ne Tirane or kacak, qe e ke dhe 3 kateshe, pronaret e vertete kane 30 e kusur vjet qe rropaten per zyra e gjykata, trecereku kane shkuar ne boten tjeter, po as femijet e tyre nuk po marin gje, se ju i uzurput si serbet tokat me mbeshtetjen e Car Berishes. Ashtu do vuni me breza se e keni haram.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë