Obama ruan traditën shumëvjeçare, publikon dhe sugjeron për ndjekësit librat e tij të preferuar: Uroj t’i shijoni po aq sa unë

Obama ruan traditën shumëvjeçare, publikon dhe sugjeron për ndjekësit librat e tij të preferuar: Uroj t’i shijoni po aq sa unë

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama

Ish-kryeministri i SHBA, Barack Obama i cili është mjaft aktiv në Instagram dhe mban një komunikim interesant me ndjekësit, ka publikuar disa prej librave të tij të preferuar si sugjerim për të lexuar këtë verë.

Ai shkruan se kjo traditë e sugjerimit të librave ka nisur prej kohësh kur ai ndodhej në Shtëpinë e Bardhë dhe ka vazhduar deri më sot.

“Pavarësisht se mund të jeni duke kaluar kohën në plazh ose në shtrat në një ditë me shi, nuk ka asgjë me mirë se sa të uleni e të lexoni një libër këtë verë”, shkruan ai duke i uruar të gjithëve që të shijojnë leximin.

Postimi i plotë i Barack Obama: 

Pavarësisht se mund të jeni duke kaluar kohën në plazh ose në shtrat në një ditë me shi, nuk ka asgjë me mirë se sa të uleni e të lexoni një libër këtë verë. Ndërsa ishim akoma në shtëpinë e Bardhë, unë fillova të ndaj me ju librat e mi të preferuar të verës, dhe prej asaj kohe është bërë si një traditë e jona. Kështu që pa u zgjatur më shumë, ja disa prej librave të mi të preferuar që kam lexuar kohët e fundit. Shpresoj t’i shijoni po aq shumë sa i kam shijuar unë.

Lista e librave:

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!