Oferta e re e Ramës për Bashën
Zv/kryeministrin, e zv/ministra

Oferta e re e Ramës për Bashën<br />Zv/kryeministrin, e zv/ministra
Burime pranë tryezës së organizuar nga Presidenti Bujar Nishani me krerët e politikës, kryeministrin Edi Rama dhe kreun e PD, Lulzim Basha, bëjnë të ditur se maxhoranca ka bërë një ofertë të re me opozitën. 

Sipas burimeve, Rama i ka ofruar Bashës postin e zv/kryeministrit dhe disa zv/ministra nga radhët e PD.

Nuk dihet ende se cila do të jetë përgjigja e Lulzim Bashës pas kësaj oferte të re të maxhorancës, në përpjekje për të zgjidhur ngërçin politik dhe futjen e opozitës në zgjedhjet e 18 qershorit.  

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën