Ofronin shërbime kardiologjike në mënyrë të jashtëligjshme, në hetim një mjek dhe një infermier

Ofronin shërbime kardiologjike në mënyrë të jashtëligjshme, në hetim një mjek dhe një infermier

Një mjek dhe një infermier janë vendosur nën hetim nga policia e Elbasanit pasi ofronin shërbime kardiologjike në një klinikë private në lagjen “Haxhias”.

Klinika rezulton  se është e paregjistruar sipas rregullave të vendosura nga organet kompetente.

Si shkak i ushtrimit të aktivitetit tregtar në mënyrë të paligjsshme mjeku dhe infermieri po hetohen në gjendje të lirë.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë në Elbasan për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë