OKB: Do të duhen dekada për të eliminuar municionet e pashpërthyera në Ukrainë

OKB: Do të duhen dekada për të eliminuar municionet e pashpërthyera në Ukrainë

ushtare ukrainas

Në Ukrainë ka aq shumë municione të pashpërthyera, mina kundër personelit dhe bomba thërrmuese sa që do të duhen dekada punë për t'i eliminuar ato. Kështu deklaroi sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, i cili u bëri thirrje të gjitha shteteve që t'i përmbahen "pa vonesë" Konventës për ndalimin e minave. 


Lajmi kryesor:

Pas Buchas një tjetër masakër, 200 viktima në Borodyanka! Zelensky në Këshillin e Sigurimit: Të krijohet një gjykatë model i Nurembergut për të dënuar krimet e Rusisë! BE: Embargo qymyrit rus


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Biznesmeni Gjergj Luca zotohet për dasmë madhështore të Luizit me Kiarën në 7 maj: Surprizë për nipin tim kur të dalë nga BBV

Biznesmeni Gjergj Luca zotohet për dasmë madhështore të Luizit me Kiarën në 7 maj: Surprizë për nipin tim kur të dalë nga BBV