ONM kërkon shkarkimin e Elisabeta Imerajt, Soreca: Shpresojmë që KPA të shqyrtojë me integritet e pavarësi çështjen

ONM kërkon shkarkimin e Elisabeta Imerajt, Soreca: Shpresojmë që KPA të shqyrtojë me integritet e pavarësi çështjen

1624363033_sorecaimeraj.jpg

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca i ka dalë në krah ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim për apelin e bërë lidhur me prokuroren e Tiranës, Elisabeta Imeraj. 

"Ne mbështesim plotësisht rekomandimin e ONM. Ne shpresojmë që KPA të shqyrtojë çështjen me integritet dhe pavarësi për të siguruar që çështjet e rëndësishme të theksuara në rekomandimin për apelim të konsiderohen siç duhet", tha Soreca.


Lajmi kryesor:

KPK e konfirmoi në detyrë, ONM kërkoi ankimin e vendimit për prokuroren Imeraj! Kim-Soreca: Çështja të gjykohet me integritet! Ambasadorja e SHBA, thirrje edhe për mediat


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Kanadaja heq mandatin e vaksinës, nuk do të kërkohen më maska ​​​​në avionë

Kanadaja heq mandatin e vaksinës, nuk do të kërkohen më maska ​​​​në avionë