Operacion anti-drogë në Shkodër, sekuestrohen 22 kg kanabis në Vau të Dejes! Në pranga babë e bir, në kërkim bashkëpunëtori

Operacion anti-drogë në Shkodër, sekuestrohen 22 kg kanabis në Vau të Dejes! Në pranga babë e bir, në kërkim bashkëpunëtori

Droga e sekuestruar

Babë e bir kanë rënë në prangat e policisë gjatë një operacioni anti-drogë në Vau i Dejës, Shkodër. Gjatë kontrollit në banesën e 69-vjecarit të identifikuar si M.N., në lagjen "Kinema", Vau i Dejës, janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale rreth 22 kilogramë kanabis, në proces tharjeje.

Nga operacioni i koduar ‘Vigu’, u arrestua edhe i biri 31-vjecar i identifikuar si K.N. Ndërkohë po punohet për kapjen e bashkëpunëtorit të tyre, 29-vjeçarit të identifikuar si P.L.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Operacioni u realizua nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Vau i Dejës, në vijim të kontrolleve në terren, për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

1665495740_droga.jpg

Lënda narkotike e sekuestruar

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Të enjten mocion me debat për “McGonigal”, grupimi i Berishës kërkon heqjen e limitit kohor

Të enjten mocion me debat për “McGonigal”, grupimi i Berishës kërkon heqjen e limitit kohor