Operacioni antidrogë në Vlorë, jepet masa 'detyrim paraqitje' për 9 të arrestuarit e tjerë

Seanca gjyqesore sot

Për 9 të arrestuarit lidhur me operacionin antidrogës në Vlorë është dhënë masa e sigurisë detyrim paraqitje.

Akuza që rëndon mbi policët është ajo e shpërdorimit të detyrës. Parashikuar nga neni 248 i kodit penal që nuk kanë kontrolluar dhe evidentuar në zonë.

Masa detyrim paraqitje u dha për:

S.F

Haredin Shkurtaj

Vaip Llalaj

Cerçis Fikaj

Adnan Barjamaj

Alem Lllanaj

Ilir Kadëna

Artur Veshaj

Arjan Tase


Lajmi kryesor:

Operacioni antidrogë në Vlorë/ Jepet masa 'detyrim paraqitje' për 9 të arrestuar! Mes tyre 4 policë, 4 kryetarë fshatrash dhe 1 i  mitur


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Koreja e Veriut lëshon raketë në ujërat pranë Japonisë