Operacioni i SPAK, FNSH zbarkon në Elbasan, 10 të ndaluar, mes tyre policë që ndihmonin grupet kriminale

Në Elbasan në orët e para të mëngjesit, FNSH ka zbarkuar në qytet. Report Tv mëson se me urdhër të SPAK janë 10 persona të cilët pritet që të arrestohen, të dyshuar si anëtarë të grupeve kriminale që drejtojnë qytetin e Elbasanit. Edhe disa oficerë policie pritet të ndalohen pasi dyshohet se kanë bashkëpunuar me grupet kriminale duke shpërdoruar detyrën.


Lajmi kryesor:

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ Dy të penduar të drejtësisë, Nuredin Dumani dhe Henrik Hoxhaj zbërthejnë vrasjet nga 8 grupe kriminale në një dekadë! 32 urdhër-arreste, 18 të arrestuar, 14 në kërkim


M.Q./A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Rezoluta për Srebrenicën, opozita shpalos amendamentet: Dokumenti është i paplotë! Duhen dënuar qartë gjenocidi

Rezoluta për Srebrenicën, opozita shpalos amendamentet: Dokumenti është i paplotë! Duhen dënuar qartë gjenocidi