Operacioni i SPAK, kontrollohet shtëpia e Albert Zajës në Larushk! I dënuar për vrasjen e Shkëlzen Kastratit

Operacioni i SPAK, kontrollohet shtëpia e Albert Zajës në Larushk! I dënuar për vrasjen e Shkëlzen Kastratit

Shkëlzen Kastrati dhe Albert Zaja

Report Tv sjell të tjera detaje nga operacioni i SPAK që po zhvillohet në disa qytete te vendit. Burime për gazetarin e Report Tv, Jul Shota bëjnë me dije se në Fushë Krujë, policia ka ushtruar kontrolle gjatë natës, si edhe në fshatrat Larushk e Nikël.

Mësohet se është kontrolluar edhe banesa e Albert Zajës në Larushk, i dënuar me 19 vite burg nga Apeli i GJKKO për vrasjen e Shkëlzen Kastratit.

Forca te shumta policie kanë marrë pjesë në aksion dhe i pranishëm ka qenë dhe vetë drejtori i policisë se drejtorisë Tiranë.


Lajmi kryesor:

SPAK godet klanet kriminale, 43 urdhër arreste! Mes tyre për vëllezërit Duka, Avdylaj, Bami e Lul Berisha, ish drejtori i policisë Lezhë! Në kërkim ish-deputeti i PS, Arben Ndoka! (VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Rritet kosto e hekurudhës Tiranë – Durrës, arrin në 129 mln euro, pa elektrifikimin

Rritet kosto e hekurudhës Tiranë – Durrës, arrin në 129 mln euro, pa elektrifikimin