Organizonin lojëra fati dhe vendosnin baste sportive online, arrestohen 3 persona në Tiranë

Organizonin lojëra fati dhe vendosnin baste sportive online, arrestohen 3 persona në Tiranë

Bastet në telefonat e të arrestuarve

TIRANË- Tre persona janë arrestuar nga policia pasi kishin përshtatur ambientet e disa lokaleve për organizimin e lojërave të fatit.

Në pranga kanë rënë A. A., 30 vjeç, R. J., 46 vjeç, dhe M. A., 54 vjeç, të gjithë banues në Tiranë. Në telefonat e tyre u gjetën linqe të cilat i përdornin për vënien e basteve sportive online, veprimtari e jashtëligjshme.

Gjatë operacionit u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 3 celularë ndërsa materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë