VIDEO/ 'Formula 1' në rrugën e Mulletit, policia ndalon dhe gjobit 11 drejtues automjetesh

TIRANË- Një grup shoferësh e kishin kthyer rrugën e Mulletit në Tiranë në pistë garash. Përveçse organizonin gara shpejtësie në atë aks rrugor, ata publikonin edhe thirrje në rrjetet sociale për drejtues të tjerë që të bëheshin pjesë e këtyre garave.

Menjëherë pasi është vënë në dijeni, Policia Rrugore ka ndërhyrë dhe ka parandaluar zhvillimin e këtij aktiviteti të kundërligjshëm.

Për këtë shkak u shoqëruan në komisariat 11 drejtues automjetesh, të cilët u gjobitën me gjoba që varionin nga 15 000 deri në 40 000 lekë të rinj. Krahas masave administrative për gara shpejtësie, për tre prej tyre, u vendosën masa dhe për xhamat e zinj të errësuar.

K.T./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it