OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë në disa zona të Tiranës për sot dhe nesër, shkak bëhen punimet në rrjet

OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë në disa zona të Tiranës për sot dhe nesër, shkak bëhen punimet në rrjet

Foto ilustruese

OSHEE ka njoftuar qytetarët për zonat ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbajtjen e rrjetit.

Energjia do të stakohet sot nga ora 09:00 deri në 14:00 në këto zona në kryeqytet: Paskuqan, “Babe Rexha”, Unaza e Re, Yzberisht, Rruga e Qelqit (Kombinat) Zona Fushe e “Misto Mames”, Zona Kmy (pjeserisht),  “3 Heronjtë”.

Ndërsa nesër energjia elektrike do të stakohet në: Paskuqan, “Babe Rexha”, Unaza e Re, Yzberisht, Rruga e Qelqit (Kombinat) Zona Fushe e “Misto Mames”, Zona Kmy (pjeserisht),  “3 Heronjtë”, Kashar  Yrshek, Fushë Mëzez, ish rruga “Ura”, zona pranë Bregut të Lumit, Laknas, Domje.

NJOFTIMI:

Stakim, 23-24 maj Në vijim të investimit për mirëmbajtjen e rrjetit, në datat 23-24 maj gjatë intervalit kohor 09:00-14:00 do të kryhen punime në NST Mëzez. Pa energji do të mbeten këto zona në Tiranë:

23 maj

Pjesërisht: Paskuqan, “Babe Rexha”, Unaza e Re, Yzberisht, Rruga e Qelqit (Kombinat) Zona Fushe e “Misto Mames”, Zona Kmy (pjeserisht),  “3 Heronjtë”

24 maj

Paskuqan, “Babe Rexha”, Unaza e Re, Yzberisht, Rruga e Qelqit (Kombinat) Zona Fushe e “Misto Mames”, Zona Kmy (pjeserisht),  “3 Heronjtë”, Kashar  Yrshek, Fushë Mëzez, ish rruga “Ura”, zona pranë Bregut të Lumit, Laknas, Domje.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Zgjodhi paqen pa kuptuar që luftën e ka brenda’, Meta flet për dorëheqjen e Braimllarit: E pres në Konventë

‘Zgjodhi paqen pa kuptuar që luftën e ka brenda’, Meta flet për dorëheqjen e Braimllarit: E pres në Konventë