Pa maska në rrugë, policia gjobit 1267 qytetarë gjatë fundjavës! Ndëshkohen 18 të tjerë që lëviznin pas orës 22:00 (VIDEO)

Gjatë fundjavës policia ka gjobitur 1267 qytetarë të cilët janë konstatuar në rrugë pa maska në kundërshtim me masën e vendosur nga qeveria.

Ata u gjobitën me 3000 lekë, një shumë e cila do të vendoset në faturën e energjisë elektrike.

Nga kontrollet e ushtruara, janë shoqëruar në ambientet e Policisë 14 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë efektivëve dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë. 

Edhe 18 persona të tjerë janë gjobitur me 10.000 lekë pasi u konstatuar duke lëvizur pas orës 22:00.

Gjithashtu është gjobitur dhe një lokal me 1.000.000 lekë pasi ka thyer masat anti-COVID.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Elgit Doda i del në krah Donaldit: Shihni punët tuaja, mos u merrni me dynjanë, lepurusha