Durrës/Pa patentë dhe të dehur në timon, në 2 javë arrestohen 12 shoferë, vendosen 1349 gjoba

Vetëm në dy javët e para të korrikut, Policia e Durrësit gjatë kontrollit të drejtuesve të mjeteve për zbatimin e rregullave të qarkullimit rrugor ka arrestuar 12 shoferë dhe ka vendosur 1349 gjoba.

Gjatë 14 ditëve të para të muajit korrik janë arrestuar në flagrancë 12 shtetas që drejtonin mjetet e tyre pa leje drejtimi ose nën efektin e alkoolit dhe 1 shtetas tjetër për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor".

Në të gjithë qarkun e Durrësit, gjatë 14 ditëve të para të muajit korrik janë vendosur 1349 masa administrative për shkelje të ndryshme të Kodit Rrugor.  

• Janë pezulluar 61 leje drejtimi, nga këto 10 për pije alkoolike dhe 51 për shpejtësi tej normave të lejuara;

•Janë vendosur 78 masa administrative për mosvendosje të rripit të sigurimit;

•396 masa administrative për parakalime të gabuara;

•45 masa administrative për mosvendosje të kaskës mbrojtëse.


Lajmi kryesor:

Të dehur në timon, me shpejtësi tej normave të lejuara dhe pa patentë, arrestohen në Lezhë 5 shoferë, hetohen në gjendje të lirë edhe 2 të mitur


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

Gjatë 2021 u hapën 10 shkolla të reja në Tiranë, Veliaj: S'duhet ta bëjë më drejtori, por administrator për menaxhimin e tyre