Paça e Ramazanit / Supë me kos dhe hudhër nga zonja Albana

Paça e Ramazanit

Përbërësit:

 • 3 gota ujë
 • 1 gotë kos
 • 2 lgj miell
 • 2 vezë
 • 2 thelpinj hudhër
 • 1 lgj gjalpë
 • 1 lç kripë
 • 1 lç piper i kuq

Përgatitja:

Në një tigan vendosim pak gjalpë dhe piper të kuq pluhur, e lemë derisa të shpërthejnë aromat dhe më pas vendosim thelpinjtë e hudhrës.

Në një tenxhere hedhim ujë dhe e lemë të marrë valë. Ndërkohë përziejmë në një tas kosin me vezët, miellin dhe kripën. Këtë masë e shtojmë tek uji i vluar, e trazojmë derisa të lidhet dhe të bëhet kremoze dhe e servirim menjëherë të ngrohtë duke e spërkatur me gjalpin e aromatizuar me piper të kuq dhe hudhër.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Prezantim spektakolar i Benzema-s në Arabinë Saudite, 60 mijë tifozë për të parë ‘Topin e Artë’ në stadium

Prezantim spektakolar i Benzema-s në Arabinë Saudite, 60 mijë tifozë për të parë ‘Topin e Artë’ në stadium