POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Pak minuta para vizitës së Vuçiç, Kreu i Shërbimit Sekret të Serbisë hyn në Kosovë (Foto)

Bratislav Gasiç, shefi i Inteligjencës Serbe

Pak minuta nga mbërritja e Presidentit serb në Kosovë, Aleksandër Vuçiç, mediat kosovare raportojnë se para tij ka një tjetër “prurje”. Bëhet fjalë për shefin e Agjencisë së Inteligjencës Serbe, BIA, Bratislav Gasiç, i cili ka hyrë në Kosovë me 3 makina Audi A8 dhe një makinë Land Cruser.

Shefi i Inteligjencës Serbe duke hyrë në Kosovë

Gasiç ka kaluar nga pika e kalimit të Bërnjakut, me anë të portës 31. Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç pritet të vijë në Kosovë në orën 14:00 dhe do të zhvillojë një sërë takimesh në komunat e banuara nga serbët.


Lajmi kryesor:

Pas anulimit të takimit me Thaçin, Vuçiç shkon sot në Kosovë: Shqiptarët, të kënaqur vetëm po t’u japim dy shtete


Komento