Pak orë na ndajnë nga zgjedhjet, sondazhi i Fox News nxjerr Biden më të besueshëm se Trump (Votimet)

Presidenti Donald Trump dhe Joe Biden

Pak orë na ndajnë nga mbajtja e votimeve për zgjedhjet presidenciale të 3 Nëntorit në SHBA. Televizionet më të mëdha kanë filluar të publikojmë rezultatet e sondazheve. Sondazhin e Fox News, tregon se votuesit amerikanë e kanë humbur besimin e tyre ndaj presidenti Donald Trump.

Sipas sondazhit, vetëm 36% e personave të pyetur mendojnë se ekonomia është në gjendje të mirë dhe 51% mendojnë se Trump kishte dështuar në lidhje me menaxhimin e krizës së shkaktuar nga Covid-19.  Votuesit mendojnë se kanditati Joe Biden do kryente një punë më të mirë.

 56% e amerikanëve mendojnë se Biden është një njëri më i besueshëm dhe më i ndershëm dhe më pak i korruptuar  sesa Trump.

Vetëm 47% e tyre mendojnë se Trump do të  jetë president pas 3 Nëntorit, duke e nxjerrë favorit Biden. Fox news njihet si Tv pro Trump dhe rezultate të tilla kanë shkaktuar habi. Në sondazhe të tjera Biden kryeson deri më 10 pikë.

Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento

Komente

 • ani: 02/11/2020 16:07

  nese me znj klinton fitoi duke shpartalluar cdo sondazh. trump bidenin do e shpartalloje. do e beje me bojna

  Përgjigju
 • Drini: 02/11/2020 15:37

  Turp per ata injorante shqiptar qe kan marre dokumente amerikane dhe behen me rracist se rracistet kur deri dje vet zvarriteshin si legena neper kufij

  Përgjigju
 • ert: 02/11/2020 07:55

  haaaaaa, sesht fare e vertete, Trump ka fituar ne shtetet kyce, kshuqe forza Trump

  Përgjigju
 • Yes: 02/11/2020 05:31

  Po mor pse nuk shikoni punt tuja merruni me Berishen Lulin Ramen e Meten ma mir

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Meta mesazh në Ditën e Paqes: Sot kujtojmë dëshmorët që ranë në misione ushtarake jashtë vendit, Shqipëria vijon me dinjitet ruajtjen e sigurisë në botë