‘Pako’ edhe në prill, numri 2 i PS takon pensionistët në Elbasan: Qytetarët duan punë jo ‘përmbysje’! Kandidati i Berishës, humbës

Një tjetër pako do të shpërndahet në prill për pensionistët me një tjetër pagesë për t’i mbrojtur nga inflacioni. Për të diskutuar këtë vendim të qeverisë, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri bashkë me kryetarin e Bashkisë Elbasan Gledian Llatja zhvilluan një takim me pensionistët e këtij qyteti.

“Qeveria me politikat e saj për pensionistët në këtë periudhë ka qenë e vëmendshme. Qeveria edhe në këtë periudhë tregoi zemërgjerësi. Dha jo vetëm shpërblimin, por dha edhe paketën, Pakon e madhe që quhet, tetë mijë lekëshin. Kjo është e vërteta”, tha Gjiknuri gjatë takimit.

Numri dy i socialistëve komentoi dhe zgjedhjet vendore të 14 majit, ku shprehu besimin për fitoren e PS-së. Gjiknuri tha se PS në këto zgjedhje sjell për Elbasanin alternativën e zhvillimit dhe të punës, ndërsa opozita ofron një kandidat humbës.

“Kanë sjellë zëdhënësin e Berishës këtu, a thua se do shpëtojë ai Elbasanin. Si do e shpëtojë ai Elbasanin? Çfarë do shpëtojë? E para, ai këtu ka qenë, ka kandiduar dhe më përpara, ka humbur. Ka qenë kryetar PD-je, ka qenë 20 vite në politikë. Tani vjen ta kthejë në bunker politik të Berishës. Elbasani do zhvillim, nuk do luftëra politike”, tha drejtues politik i PS në qarkun e Elbasanit.

K.T./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • luiz: 15/01/2023 01:27

    pako ne prill ==pako per vota,,,,edhe bufi e merr vesh...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

E ardhmja e Armando Brojës, Sky Sport: Milani e ndoqi në Dortmund, ja pse nuk u afrua te Genoa

E ardhmja e Armando Brojës, Sky Sport: Milani e ndoqi në Dortmund, ja pse nuk u afrua te Genoa