Pamje nga Kodër Krasta, vendi ku u shënjestra Ardian Çapja! Foto të snajperit ushtarak të djegur në makinë

Report Tv ka siguruar pamjet e vendit ku është qëlluar me snajper ushtarak ndaj Ardian Çapjes.

Video shfaq pamjet nga Kodër Krastë në hyrje të Elbasanit, ku  autorët kanë qëlluar 55-vjeçarin Ardian Çapja. Zona është një terren mjaft i vështirë me një distancë rreth 200 - 250 metra larg banesës së fisit Çapja.

Gjithashtu Report Tv ka siguruar edhe foto e snajperit ushtarak me të cilën u qëllua Ardian Çapja që u dogj bashkë me makinën 'Vosvagel Sharon' që u përdor për atentatin ndaj tij.

Ai u qëllua me një plumb shumë pranë zemrës dhe se aktualisht ndodhet në gjendje kritike për jetën. Ky është atentati i tretë që i bëhet Ardian Çapjes.

Deri tani janë shoqëruar 20 persona dhe se po studion e kamerat e sigurisë që kanë filmuar tre autorët me kaska e armë në duart duke djegur makinën me të cilën kryen atentatin.


Lajmi kryesor:

Pamje nga Kodër Krasta, vendi ku u shënjestrua Ardian Çapja! Kamerat kapën autorët me maska e pistoletë, policia 'në gjumë'...20 të shoqëruar


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rusia dhe Kina kundërshtojnë Samitin e Demokracisë si pengesë të modernizmit:Produkt i mentalitetit të Luftës së Ftohtë