Pamje të frikshme, aksident i rëndë në Milot-Mamurras! Makina çahet në dysh nga trafikandarësja, drejtuesi rëndë te spitali i Traumës

LEZHË-Një tjetër aksident i rëndë  është regjistruar paraditen e kësaj të diele. Në aksin rrugor në autostradën Milot-Mumurras një mjet është përplasur me trafikndarësen dhe është çarë në dysh.  

Në makinë ndodhej vetëm drejtuesi i cili është plagosur dhe është dërguar në spitalin e Traumës për mjekim të specializuar. Në njoftimin e policisë thuhet se drejtuesi i mjetit është jashtë rrezikut për jetën por burime për Report Tv bëjnë me dije se ai në gjendje të rëndë.

Policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

"Në aksin rrugor Thumanë-Lezhë, në afërsi të një karburanti, mjeti tip "Volksëagen" me drejtues shtetasin A.B.,23 vjeç , ka humbur kontrollin duke u përplasur me barrierën anësore të rrugës  ,ku për pasojë ka marrë dëmtime dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.  Grupi hetimor në vendngjarje punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe  rrethanave të ngjarjes", thuhet në njoftimin e policisë.

K.T./KT/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento

Komente

 • Guardrail jashte normave te sigurise: 11/07/2021 14:52

  Duket qarte qe guardraili nuk ka bere detyren mbrojtese. Ne rruget e Shqiperise gjithandej biznesi ka dalje be autostrade. Me shpresen qe shoferi ta kaloje me jete, shteti ben mire te hetoje tenderin, dhe kush ka dhene Ok qe rruga eshte brenda normave te sigurise.

  Përgjigju
 • xxx: 11/07/2021 14:16

  Nuk behen njerez maloket, kafshe me 2 kembe

  Përgjigju
  • Fushok zvarranik: 11/07/2021 15:33

   Më mirë se fushok zvarranik

 • Niku: 11/07/2021 13:45

  Cne i paska dale trafikndarsja para rruge?? Po npill tmotres shkofsh hongsh koken se kushedi sa shpejt ke qene qe i ke hy poshte barrieres kalamo kurve

  Përgjigju
  • Xhemo: 11/07/2021 14:51

   Kajamor kaja kaja kajaiçat non. Ca bonet nalbaniston...×

Lajmi i fundit

John

FIFA e ka seriozisht për Botërorin çdo dy vjet, mbledhje me federatat në fund të muajit