Pamjet virale që ngjallën zemërim në Britani! Tetë studentë falen jashtë shkollës në të ftohtë pasi nuk u lejuan brenda! Akademia: Kërkojmë ndjesë të sinqertë (VIDEO)

Foto e studentëve teksa falen

Pamjet e publikuara në median britanike Daily Mail po bëjnë xhiron e rrjetit. Tetë djem të një akademie në Oldham shihen teksa kryejnë faljen e së premtes jashtë ambienteve të shkollës.

Sipas britanikes Daily Mail pamjet e publikuara ngjallën zemërim pasi pretendohet nga komuniteti mysliman se ata janë përzënë nga klasa nga një mësues.

1638642906_falja.jpg

Studentët teksa kryejnë faljen

Pasi kryejnë faljen e namazit, ata marrin çantat dhe futen sërish në mësim. Shkolla ka kërkuar falje në lidhje me rastin pasi studentët nuk u lejuan të faleshin brenda në shkollë por jashtë në të ftohtë.

"Kërkojmë falje të sinqertë. Jemi krenarë për diversitetin tonë dhe kurrë nuk do t'i ndalojmë studentët të luten ose t'u kërkojmë atyre të luten jashtë."-tha një zëdhënës i akademisë.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Përcillet për në banesën e fundit, kush është 64-vjeçarja që u mbyt nga komshiu në Kuçovë