Panariti në '45 Minuta': Pranojmë tryezë dialogu nga Meta, por jo takim Rama-Basha

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ishte ditën e sotme në studion 45 Minuta në Report Tv me gazetarin Denis Minga ku foli për situatën aktuale politike në vend dhe zgjidhjen e krizës mes partive politike. Panariti tha se palët mund të ulen vetëm me ndërmjetësimin por jo me një takim të dytë Rama-Basha pasi herën e parë kjo praktikë rezultoi e dështuar.

"Ne pranojmë një tryezë të presidentit por jo një takim Rama-Basha sepse herën e parë rezultoi i dështuar. E vetmja alternativë mbetet presidenti i Republikës. Është përgjegjësi e kreu të shtetit për vendosur stabilitetin.

Presidenti mund të mbajë pozicionin e tij dhe t'jua lërë në dorë palëve. Por koha po ikën.

Pa dyshim që djegia e mandateve është një gjest ekstrem po ishte refleks i një situate ekstreme. Kjo situatë nuk ka rikuperim sepse mandatet janë të djegura. Nga ana e maxorancës nuk pati keqardhje. Ata kanë dashur të na degradonin dhe ne nuk e lejuam këtë gjë, ikëm vetë.", u shpreh Panariti.

Nddërkohë Panariti deklaroi se ka ardhur koha që dy partitë opozitare të nënshkruajnë një marrëveshje zyrtare mes tyre.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ta ve lala sone: 27/03/2019 23:56

  O kovaçi enver mut hoxhës. Ti deri dje në kohën e xhaxhit ishe kovaç tak tak tik tik ti je i mir me bo kaci o kovaçi edmondi pa bisht. Ti je i mir tani monikës me ja lëpi o kovaçi tralala edmondi u bo pasha. O e mjera Shqipëri na u bon kovaçët ministra me keq se mjelsja lopve në kohën e xhaxhit lenka cuco antare e byros politike o panarit ipolit.

  Përgjigju
 • xreport: 26/03/2019 20:52

  me kryetarin e LSI dialog? ju keni pjerdh

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Arrestimi i Durim Bamit, gazetari Dema: Do përdoret çdo kartë për ekstradimin! Softa: Dubai, mbretëria ku fshihen kriminelët

Arrestimi i Durim Bamit, gazetari Dema: Do përdoret çdo kartë për ekstradimin! Softa: Dubai, mbretëria ku fshihen kriminelët