Pandeli Majko e thotë troç se kush e
pengon  hapjen e kufirit me Kosovën

Pandeli Majko e thotë troç se kush e<br />pengon  hapjen e kufirit me Kosovën<br>
Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko deklaroi në emisionin “Përballë” arsyet që pengojnë hapjen e kufirit mes Shqipërisë dhe Kosovës. 

Pas nesh qëndrojnë bizneset dhe bizneset na thonë “prit, kujdes, mos hap kufirin, se më duhet mua koncesioni atje, mos ma hap kufirin se më ul mua çmimin e mallrave, nuk më duhet mua politika, se më intereson më mirë të hyjë malli nga ky drejtim se sa nga ai drejtim.

Pavarësisht se duket sikur po qeveris politika, gjithmonë e më tepër rregullin po e vendos biznesi
” tha Pandeli Majko.

d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve