Pandemia në Ballkan/ Rumania regjistron 1111 raste të reja dhe 51 vdekje

Pandemia e shkaktuar nga infeksioni i koronavirusit vazhdon të mbajë të mbërthyer Rumaninë.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 1111 raste të reja të prekur nga Covid, dhe 51 viktima, teksa numri i përgjithshëm i atyre që kanë humbur jetën prej fillimit të pandemisë është rritur në 4236, kurse totali i infeksioneve ka shkuar në 105 289 gjithashtu janë shëruar edhe mbi 43 mijë pacientë.

Kroacia ka raportuar për 151 raste të reja infeksioni dhe 3 viktima Covid.

Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm i të prekurve që prej fillimit të pandemisë është rritur në 13749 kurse totali i vdekjeve ka shkuar në 230. Gjithashtu janë shëruar edhe 11451 pacientë

Mali zi raportoi dje për 188 raste pozitive dhe 1 viktimë Covid, për një total prej 6900 të prekurish nga infeksioni dhe 121 vdekje që prej fillimit të pandemisë.

Sllovenia ka raportuar sot për 82 raste të reja infeksioni dhe asnjë viktimë. Totali i të prekurve është rritur në 3831 kurse vdekjet raportohet të jenë 135

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Thaçi takon Veliajn dhe thotë fjalët më të mira për Tiranën: Puna juaj, shembull për kryetarët e kryeqyteteve të rajonit