Para ligjit jemi të gjithë të barabartë

Para ligjit jemi të gjithë të barabartë

Por Jojo.

E njëjta drejtori policie, Tirana.

Dy komisariate ai nr 1 dhe ai nr 6.

Një i vdekur në hotelin luksoz Rogner, proçedimi në gjëndje të lirë.

Dy të plagosur jashtë rrezikut për jetën sipas policisë në Mëzes tek kompleksi pallateve "Fratari" një në pranga një procedim në gjendje të lirë.

Vepra penale? E njëjta: shkelja e rregullave në punë. Neni : 289

Për vdekjen ka dënim deri në 10 vite. Për plagosjen deri në 5 vite

A mendoni se jemi të barabartë para ligjit? 

Reforma në drejtësi u bë pikërisht pasi njerzit trajtoheshin jo të barabartë para ligjit. Ja fiks si ky rasti!!!

 

Ja cfarë parashikon Kodi penal per shkeljen e sigurisë në punë
 

Njoftimet e policisë per rastin e ashensorit dhe rastin e  vdekjes ne hotel Rogner

Be.K./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë braktisur nga shteti efektivët e policisë në luftën ndaj krimit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kriza në Kinë, ndërprerje e vazhduar energjisë elektrike alarm për ekonominë