Paracetamoli ju shpëton nga problemet e flokëve, mësoni tre rastet më të zakonshme

Paracetamoli ju shpëton nga problemet e flokëve, mësoni tre rastet më të zakonshme

Foto Ilustruese

Tashmë mjafton vetëm një përbërës dhe do të keni flokët që keni ëndërruar gjithmonë, me shkëlqim dhe pa zbokth. Nuk keni pse të harxhoni thasë me para, në produkte të ndryshme dhe për shampo të shtrenjta. Thjesht përdorni paracetamol.

1. Largon zbokthin

Tashmë nuk keni më nevojë për të blerë shampo kundra zbokthit. Lajini flokët për disa kohë me paracetamol, dhe pas disa ditësh ose pak javësh do të vini re ndryshimin fantastik, zbokthi do të jetë larguar nga koka juaj.

1.Mbron floket 

Pikërisht kjo larje e flokëve me paracetamol, do t'u rikthejë atyre shkëlqimin dhe volumin e munguar.

3. Gjatë notimit

Gjatë verës, të gjithë vëmë re që nga uji i kripur flokët kthehen në një nuancë paksa si të verdhë. Tani nuk ka nevojë për panik, merrni një paracetamol dhe lani flokët tuaj, ata do të kthehen në gjendjen e tyre të mëparshme.

Përgatitja e masës: Thërrmoni në një enë një kokërr paracetamol, hidheni në një gotë me ujë. Pastaj hidheni te flokët dhe lëren për 10 minuta. Më pas e lani kokën dhe do të shihni rezultatin fantastik.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Dita e Rinisë në Kukësin e prekur nga emigrimi masiv, Demalija: Të rinjtë nuk e shohin të ardhmen në Kukës

Dita e Rinisë në Kukësin e prekur nga emigrimi masiv, Demalija: Të rinjtë nuk e shohin të ardhmen në Kukës