(VIDEO) Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, shpallet në kërkim 23-vjeçari në Elbasan! Arrestohet shoku i tij

Brikin Rusta, 23-vjeç nga Elbasani është shpallur në kërkim nga policia, pasi ka tentuar që të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr.

Ngjarja e rëndë është parandaluar nga policia e Elbasanit, të cilët kanë bërë të mundur lokalizmin 23-vjeçarit që dyshohet se do të kryente vrasjen Mariglen Hidës 24 vjeç, i dënuar 2 herë më parë, për trafik të lëndëve narkotikëve (me të cilin ishte konfliktuar para disa ditësh).

Brikin Rusta, në pamundësi për të realizuar planin e tij, në lagjen “Qemal Stafa”, në rrugën “Tomorr Sinani”, ka hedhur armën e zjarrit në rrugë dhe është larguar. 23-vjeçari është shpallur në kërkim dhe vijon puna për kapjen e tij.

Pas ngjarjes, në bazë të hetimeve të kryera, policia ka kryer kontrolle edhe në banesën e Boiken Bahitit, 41-vjeç, banues në Elbasan. Atij ju gjetën në banesën, 1 armë zjarri automatik PMSH, municion luftarak, rreth 300 gramë lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa dhe një radio si të Policisë.

Policia vuri në pranga 41-vjeçarin dhe shpalli në kërkim Brikin Rustës, 23 vjeç dhe Klaudjo Sulmina, 22 vjeç (22-vjeçari i dyshuar bashkëpunëtor i Brikin Rustës për kryerjen e kësaj ngjarjeje kriminale).

Strukturat hetimore të DVP Elbasan, në bashkëpunim me Prokurorinë, vijojnë hetimet e thelluara, me qëllim zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

 Dëshmia e panjohur e ish-diplomatit: Sapo na njoftuan për vdekjen e Enverit u mbylla në zyrën e Komitetit Qendror bashkë me kolegun dhe nxorëm rakinë

Dëshmia e panjohur e ish-diplomatit: Sapo na njoftuan për vdekjen e Enverit u mbylla në zyrën e Komitetit Qendror bashkë me kolegun dhe nxorëm rakinë