Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare përgjatë Ultësirës perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,5- 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  10/21°C

Zonat e ulëta 13/27°C

Zonat bregdetare  17/26°C

G.D./Shqiptarja.com
Komento