Parashikimi i motit për ditën e sotme, kthjellime dhe temperatura deri në 30 gradë

Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përshirë vendin tonë do të bëjnë që kthjellimet të jenë mbizotëruese gjatë orëve të para ditës.

Sipas Meteoalb, pasditja shfaq vranësirat në zonat malore dhe të ulëta, KU nuk do të ketë mundësi për reshje. Ndërsa pjesa më e madhe e vijës bregdetare dhe në pjesën e dytë të ditës do të dominohet nga moti i kthjellët.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 30°C.

Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior - Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

A.M./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Media italiane: Shqipëria, një nga destinacionet më të bukura për pushime në 2024

Media italiane: Shqipëria, një nga destinacionet më të bukura për pushime në 2024