Parashikimi i motit për ditën e sotme, pasdite rikthehen sërish vranësirat

Këtë fundjavë do të vijojë ndikimi i masave ajrore të nxehta dhe të thata mbi vendin tonë, duke kushtëzuar kthjellime në të gjithë vendin gjatë pjesës së parë të ditës. Pjesa e dytë e ditës do të sjellë kalime vranësirash, ku më të dukshme do jenë në zonat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit rriten do të në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Era do fryjë e fortë në det me shpejtësi deri 45-50 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë.

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Bejko: Berisha grusht shteti brenda PD, kërkon ta kthejë partinë në bunker! Sot përdori gjuhë të frikshme, Basha të ruhet prej tij