Parti e re e spektrit të djathtë, Kokalari njofton takimin për zyrtarizimin e Lëvizjes Konservatore Shqiptare: Do ketë të ftuar nga Republikanët e SHBA

Parti e re e spektrit të djathtë, Kokalari njofton takimin për zyrtarizimin e Lëvizjes Konservatore Shqiptare: Do ketë të ftuar nga Republikanët e SHBA

Evi Kokalari

Ish-mbështetësja e Berishës, aktivistja Republikane, Evi Kokalari ka bërë me dije se në 18 qershor nis zyrtarisht takimet për partinë e re Lëvizjen Konservatore Shqiptare. Ajo tha se të ftuar do të jenë edhe përfaqësuestë partive të djathta europiane si dhe të partisë Republikane në SHBA.

Në njoftimin e shpërndarë, Kokalari njofton se hyrja në zyrtarizimin e partisë së re, do të jetë e limituar.

“Të djelën, në 18 Qershor, në orën 12:00 tek Hotel Rogner, Tiranë - fillojmë në mënyrë zyrtare Lëvizjen Konservatore Shqiptare.  Kemi të ftuar nga Partitë e djathta europiane dhe nga Partia Republikane Amerikane.  Hyrja e lirë por e limituar.  Shihemi së shpejti”- shkruan Kokalari.

Formimin e lëvizjes së re brenda spektrit të djathtë, Kokalari e ka njoftuar prej muajsh që pas ‘krisjes’ së raporteve me kreun e Rithemelimit Sali Berisha në momenti nqë ky i fundit zyrtarizoi bashkëpunimin me partinë e Lirisë, bashkëpunim për të cilin Kokalari ka pasur rezerva të shumta. Ajo ka akuzuar Berishën se nuk po mban fjalën e dhënë për të bërë reformimin e duhur brenda së djathtës dhe se nuk po ndjek parimet konservatore ashtu siç pati premtuar në fjalimet e tij në foltoret e organizuara në qytete të ndryshme të vendit. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Timoni: 11/06/2023 18:06

  Panair në kërkim të punëtorëve e ke këtë takimin? Dhe partinë e ke si agjensi punësimi ku punëtori duhet t'a gjejë vetë punën ti do përqindjen

  Përgjigju
 • lili: 10/06/2023 23:50

  Z.Kokolari! Ju e mbeshtetet Saliun per nje kohe te gjate duke shoqerue ne foltoret e fameshme te tij.Cfar te gjeti qe i dole kunder.Une jam dakort me shprehjen "me mire vone se kurre ",por po ece ne gjurmet e tij,ke humbur pa fillue.Nuk krijohet elektorati me sharje,me trillime,me shpifje per kundershtari,por me programe,me qetesi e me veprime konkrete.E ke shume te veshtire,se ky popull eshte genjyer cdo fushate zgjedhore.Kuj ti besoje?Ty qe vjen nga Amerika.MegjitheTe do te degjojme fjalen tende dhe do lexojmeprogramin e partis tende.

  Përgjigju
 • Medemek: 10/06/2023 14:51

  Berishes i bete m####!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol