Partizani 'hodhi në erë' fitoren, Tirana sot mund të rikthehet në krye! Në fushë edhe Vllaznia

Rikthimi i Superligës ka rezervuar një dramë për Partizanin, pasi të kuqtë kanë ‘hedhur në erë’ dy pikë të çmuara kundër Erzenit. Në ‘Niko Dovana’ të kuqtë udhëhiqnin 1-3 deri teksa arbityri akordoi shtesat, por në minutën e 92 shijakasit ngushtuan shifrat pas një gabimi në zonë, ndërsa në minutën e 99 një penallti u kthye në gol nga Kahrimanovic.

Për rrjedhojë kjo pikë u festua si fitore te Erzeni, ndërsa si humbje te Partizani.

Ndërkohë Kukësi mori humbjen e katërt në pesë ndeshjet e fundit, pasi Teuta e mposhti 0-1 në Kukës. Golin vendimtar e realizoi Lorenzo Vila në pjesën e dytë. Për rrjedhojë trajneri Dobi është larguar nga drejtimi i klubit, që këtë periudhë do menazhohet nga zëvendës trajneri Rrahman Hallaci. Nga ana tjetër ky ishte një 3 pikësh i vyer për Teutën, që gjithsesi vijon të renditet e fundit.

Sakaq me sukses ia doli edhe Laçi, që fitoi 0-1 në Ballsh kundër Bylsit.

Sot luhen 2 ndeshjet e fundit të javës së 13, me Vllazninë, që ka shansin e artë për t’iu bashkuar kreut, pasi pret Egnatian në ‘Loro Boriçi. Nga ana tjetër Tirana mund të marrë kryesimin nëse në orën 19:45 mposht Kastriotin në ‘Selman Stërmasi’. Kampionët në fuqi janë në kuotën e 22 pikëve, 1 më pak se Partizani kryesues.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com

Mendoni se komisionet hetimore për Shëndetësinë e TIMS do kenë rezultat?

×

'Doja t'i ngjaja tim eti', Alban Hoxha: Karrierën s'e kam nisur në portë, kam bërë gola