Partizani i jep fund thatësirës 38-vjeçare, fiton titullin kampion në volejboll

Partizani i jep fund thatësirës 38-vjeçare, fiton titullin kampion në volejboll

Nga ndeshja Vllaznia-Partizani

Skuadra e Partizanit në Volejboll për meshkuj është shpallur kampion i Shqipërisë për sezonin 2018-2019. Të kuqtë e drejtuar nga Ylli Tomorri kanë fituar të shtunën edhe finalen e tretë në “play-off” kundër Vllaznisë.

Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” skuadra e kuqe fitoi respektivisht 25-21 setin e parë, 25-21 setin e dytë dhe 25-12 setin e tretë. Ky titull për meshkujt vjen pas 38 vitesh thatësirë.

Më herët edhe Partizani në Volejboll për femra është shpallur kampion i sezonit 2018-2019.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Një javë pasi pësoi aksident me makinë, ndërron jetë aktorja e njohur amerikane

Një javë pasi pësoi aksident me makinë, ndërron jetë aktorja e njohur amerikane