Partizanit nuk i mjaftojnë 45 minuta të mira, Kukësi barazon në miqësoren e parë

Ekipi i Partizanit ka zhvilluar sot ndeshjen e parë miqësore ne tokën turke për fazën përgatitore të dimrit. Edhe pse kampionët e Shqipërisë bënë një paraqitje deri diku pozitive gjithasesi janë mposhtur nga Trabzonspor me rezultatin 1-0.

Vendasit ishim më mirë në pjesën e parë dhe kjo solli edhe golin në minutën e 22 nga Sorloth. Pas këtij episodi të besuarit e Sormanit morën vetën dhe sidomos në pjesën e dytë ishin në disa raste të rrezikshëm, por në asnjë moment nuk mundën ta kalonin dot topin pas shpinës së portierit kundërshtar.

Ndërkohë edhe Kukësi ka zhvilluar sot miqësoren e parë në Turqi kundër skuadrës së Malatjaspor, duke barazuar me rezultatin 1-1. Pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura, ndërsa në pjesën e dytë vendasit kaluan të parët në avantazh. Për ekipin e Duros do të barazonte Abazaj në minutën e 83, i cili realizoi një gol shumë të bukur pasi kaloi disa kundërshtarë radhazi para se të dërgonte topin në rrjetë.